PYB20-Q24-S5-U
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PYB20-Q24-S5-U
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 5V 20W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency EN, IEC
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PYB20-U (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 90%