PYD20-72WS12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PYD20-72WS12
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 20W
Auf Lager : 36
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.67A
Voltage - Input (Min) 8.5V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series PYD20 (20W)
Power (Watts) 20 W