PZC29SADN
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
PZC29SADN
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 29POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 29
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.420" (10.67mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights -
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.750" (19.05mm)