PZC30SAGN
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
PZC30SAGN
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 30
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.720" (18.29mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights -
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 1.050" (26.67mm)