Q16F5BXXHR12E3BF
APEM Inc.
Produkt-Nr.:
Q16F5BXXHR12E3BF
Hersteller:
APEM Inc.
Beschreibung:
INDICATOR 12V 16MM RD BRAKE FAIL
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating 800mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series Q16
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 18.30mm Dia