QM05YD106KAT2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
QM05YD106KAT2A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series QM
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF