QS30LLPQP
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
QS30LLPQP
Beschreibung:
WORLD-BEAM QS30: LONG RANGE LASE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 7.87" ~ 70.87" (200mm ~ 1800mm)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Retroreflective
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series QS30
Voltage - Supply 10V ~ 30V