QXK2E683JTP7ZHFJ
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXK2E683JTP7ZHFJ
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.563" (14.30mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.185" W (13.50mm x 4.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.068 µF