QXK2E685KTP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXK2E685KTP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL
Auf Lager : 202
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.898" (22.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.201" L x 0.500" W (30.50mm x 12.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 6.8 µF