QXK2J334JTP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXK2J334JTP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.697" (17.70mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.004" L x 0.311" W (25.50mm x 7.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.33 µF