QXK2J474KTP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXK2J474KTP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Auf Lager : 98
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.756" (19.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.004" L x 0.370" W (25.50mm x 9.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF