QXP2G154KRPT
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXP2G154KRPT
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.583" (14.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" L x 0.339" W (21.00mm x 8.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.15 µF