QXP2J153JRP7FL
Nichicon
Produkt-Nr.:
QXP2J153JRP7FL
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.634" (16.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" L x 0.240" W (16.00mm x 6.10mm)
Series QXP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.015 µF