QYX2A153KTP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QYX2A153KTP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD
Auf Lager : 2041
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" L x 0.118" W (6.50mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 0.015 µF