QYX2A183KTP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QYX2A183KTP
Beschreibung:
CAP FILM 0.018UF 10% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" L x 0.138" W (6.50mm x 3.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 100V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.018 µF