QYX2A393JTP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QYX2A393JTP
Beschreibung:
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD
Auf Lager : 4823
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 100V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.039 µF