R02-11D10-48
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
R02-11D10-48
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V
Auf Lager : 58
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Contact Rating (Current) 10 A
Product Status Active
Contact Form DPDT (2 Form C)
Relay Type General Purpose
Series R02
Operate Time 25 ms
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 48VDC