R0.5S-3.315
Recom Power
Produkt-Nr.:
R0.5S-3.315
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 500MW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 3.63V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 33mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.97V
Series ECONOLINE R0.5S (0.5W)
Power (Watts) 500 mW
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module, 5 Leads
Efficiency 77%