R10S-E1Y2-J500
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
R10S-E1Y2-J500
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 5V
Auf Lager : 33
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 75°C
Switching Voltage 120VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In
Coil Current 6.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series R10
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 5VDC
Must Operate Voltage 3.15 VDC