R1114Q151D-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
R1114Q151D-TR-FE
Paket:
SC-82AB
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SC82AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 95 µA
PSRR 70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SC-82AB
Control Features Enable
Series R1114x
Package / Case SC-82AB
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 150mA