R1154L033B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
R1154L033B-TR
Paket:
DFN1616-6
Beschreibung:
IC REG LIN 3.3V 150MA DFN1616-6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 10 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 24V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1616-6
Control Features Enable
Series R1154x
Package / Case 6-XFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 20mA