R124055003
Radiall USA, Inc.
Produkt-Nr.:
R124055003
Hersteller:
Radiall USA, Inc.
Beschreibung:
SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Brass
Ingress Protection -
Mating Cycles 100
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Radiall USA, Inc.
Connector Type Plug, Male Pin
Features -
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Insertion Loss -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series -
Cable Group RG-402 (.141" Semi Rigid)
Body Material Stainless Steel
Connector Style SMA
Housing Color Gold
Shield Termination Solder
Package Bulk
Body Finish Gold
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 18 GHz