R142085000
Radiall USA, Inc.
Produkt-Nr.:
R142085000
Hersteller:
Radiall USA, Inc.
Beschreibung:
BNC75 M STR CR 6/75+93 C100
Auf Lager : 91
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Brass
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes 3 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule
Number of Ports 1
Mfr Radiall USA, Inc.
Connector Type Plug, Male Pin
Features -
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Bayonet Lock
Mounting Feature -
Series -
Cable Group RG-59, 62
Body Material Brass
Connector Style BNC
Housing Color Silver
Shield Termination Crimp
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Contact Termination Crimp
Frequency - Max 1.5 GHz