R1514S056B-E2-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
R1514S056B-E2-FE
Paket:
6-HSOP-J
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5.6V 150MA 6HSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Quiescent (Iq) 20 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-HSOP-J
Control Features Enable
Series R1514x
Package / Case 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.6V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 20mA