R1S8-053.3
Recom Power
Produkt-Nr.:
R1S8-053.3
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features -
Series ECONOLINE R1S (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 75%