R24P23.3S/X2
Recom Power
Produkt-Nr.:
R24P23.3S/X2
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 6.4 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 600mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE RxxP2xx (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 70%