R25100-2CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
R25100-2CR
Beschreibung:
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS
Benutzer handbuch
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.063" Dia x 5.874" L (27mm x 149.2mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V