R88M-K1K520C
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
R88M-K1K520C
Beschreibung:
SERVOMOTOR 2000 RPM 400V
Benutzer handbuch
Torque - Rated (oz-in / mNm) 1014 / 7160
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.866" (22.00mm)
Termination Style Connector
Approval Agency CE, CSA, cULus, TUV, UL
Encoder Type Absolute
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension Square - 5.118" x 5.118" (130.00mm x 130.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 5.709" (145.00mm)
Weight 15 lbs (6.8 kg)
Length - Shaft and Bearing 2.165" (55.00mm)
RPM 2000 RPM
Function Servomotor
Series Accurax G5
Type AC Motor
Power - Rated 1.5kW