RA12131185
E-Switch
Produkt-Nr.:
RA12131185
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Auf Lager : 2840
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Actuator Marking Rectangle on End
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.40mm x 13.10mm
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series RA1, LAMB
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V