RA30NASD502A
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
RA30NASD502A
Beschreibung:
POT 5K OHM 4W WIREWOUND LINEAR
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.875" (22.23mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Rotation 300°
Series RA30
Power (Watts) 4W
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Resistive Material Wirewound
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Round - 1.690" Dia (42.93mm)