RAC05-12SA-E-ST
Recom Power
Produkt-Nr.:
RAC05-12SA-E-ST
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 5W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 3.78" L x 2.12" W x 0.83" H (96.0mm x 53.9mm x 21.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 416mA
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Series POWERLINE RAC05-A (5W)
Power (Watts) 5W
Efficiency 70%