RBC05DRES-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
RBC05DRES-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Green
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 5
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)