RC-CC1352-868
RadioControlli
Produkt-Nr.:
RC-CC1352-868
Hersteller:
RadioControlli
Beschreibung:
RF TXRX MODULE BLUETOOTH SMD
Auf Lager : 72
Ext-Preis
  • 4
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 13.4mA ~ 24mA
Operating Temperature -30°C ~ 75°C
Serial Interfaces -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, General ISM < 1GHz
Power - Output 14dBm
Antenna Type Antenna Not Included
Series -
Sensitivity -122dBm
Memory Size 352kB Flash, 256kB ROM, 88kB SRAM
Package / Case 42-SMD Module
Data Rate 4Mbps
Current - Receiving 8.1mA
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.8V
Modulation -
Mfr RadioControlli
Frequency 868MHz