RC0201FR-076M8P
YAGEO
Produkt-Nr.:
RC0201FR-076M8P
Beschreibung:
RES 6.8 MOHM 1% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 6.8 MOhms
Series RC_P
Power (Watts) 0.05W, 1/20W