RC0603FR-07210RL
YAGEO
Produkt-Nr.:
RC0603FR-07210RL
Beschreibung:
RES 210 OHM 1% 1/10W 0603
Auf Lager : 268979
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 210 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.1W, 1/10W