RC1/2823KB
Kamaya Inc.
Produkt-Nr.:
RC1/2823KB
Beschreibung:
RES 82K OHM 10% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 82 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W