RC1/4562KB
Kamaya Inc.
Produkt-Nr.:
RC1/4562KB
Beschreibung:
RES 5.6K OHM 10% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W