RC1117S33T
onsemi
Produkt-Nr.:
RC1117S33T
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOT-223-4
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-4
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-223-4
Control Features -
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 1A