RC1206DR-07825RL
YAGEO
Produkt-Nr.:
RC1206DR-07825RL
Hersteller:
YAGEO
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 825 OHM 0.5% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 825 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.25W, 1/4W