RC12KB16M0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RC12KB16M0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 16M OHM 10% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 16 MOhms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W