RC1R0EA10R0K
Ohmite
Produkt-Nr.:
RC1R0EA10R0K
Hersteller:
Ohmite
Paket:
SMD J-Lead, Recessed
Beschreibung:
RES SMD 10 OHM 10% 1W J LEAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) 0.278" (7.06mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.811" L x 0.273" W (20.60mm x 6.93mm)
Temperature Coefficient -1300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD J-Lead, Recessed
Resistance 10 Ohms
Series RC
Power (Watts) 1W