RCER71E335K2A2H03B
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
RCER71E335K2A2H03B
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 3.3 µF