RCH855NP-470K
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
RCH855NP-470K
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 570MA 240 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 47 µH