RCH895NP-120M
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
RCH895NP-120M
Beschreibung:
FIXED IND 12UH 1.9A 40 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 12 µH