RCP2512B1K20GET
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RCP2512B1K20GET
Beschreibung:
RES SMD 1.2K OHM 2% 3.5W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 1.2 kOhms
Series RCP
Power (Watts) 3.5W