RCR108DNP-101L
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
RCR108DNP-101L
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 920MA 200MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 100 µH
Series RCR-108D
Type -
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 6.64MHz