RCR664DNP-151K
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
RCR664DNP-151K
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 370MA 720MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Inductance 150 µH