RCR875DNP-182K
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
RCR875DNP-182K
Beschreibung:
FIXED IND 1.8MH 170MA 6.81OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.81Ohm Max
Inductance 1.8 mH