RCS04024K70JNED
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RCS04024K70JNED
Beschreibung:
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/5W 0402
Auf Lager : 2523
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.7 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W