RCS0603330RFKEA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RCS0603330RFKEA
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 330 Ohms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W